WODOROWE SYSTEMY PALIWOWE
PYTANIA I ODPOWIEDZI

Instalacja jest sprzedawana jako kompletny zestaw z instrukcją do samodzielnego montażu. Dzięki czytelnej instrukcji i przemyślanej budowie zestawu , samodzielny montaż osoby bez wiedzy specjalistycznej nie zajmuje więcej niż 2-3 godzin.

Zamówiony zestaw jest dostarczany do odbiorcy jako kompletny.

Do instalacji wodorowej nie tankujemy gazu, ponieważ instalacja wodorowa nie służy do przechowywania gazu pod ciśnieniem lecz do jego wytwarzania z wody za pomocą reaktora.

Gaz jest produkowany z wody w reaktorze pod wpływem prądu elektrycznego z alternatora tylko i wyłącznie podczas pracy silnika na jego bieżące potrzeby. Poprzez takie rozwiązanie instalacja jest bardzo bezpieczna ponieważ nie wozimy ze sobą bomby - gaz nigdzie się nie gromadzi i nie ma potrzeby stosowania zbiorników.

Tak. Jest taka możliwość w silnikach z zapłonem iskrowym, w silniku diesla do zapłonu zawsze będzie potrzebna dawka oleju napędowego. Lecz w obu przypadkach instalacja produkująca wodór musiałaby być zasilana ze źródła prądu innego niż alternator zasilanego gazem silnika. NIESTETY NIE ISTNIEJE WODOROWE PERPETUM MOBILE żaden silnik nie jest w stanie wyprodukować tyle prądu aby zasilić instalacje wodorową która wyprodukowała by ilość gazu zapewniającą prace silnika.
Produkowany gaz w instalacji wodorowej nie zastępuje nam paliwa lecz dopala paliwo które podają wtryskiwacze do silnika, W takiej sytuacji ilość potrzebnego gazu jest bardzo mała od 0,5 do 5l gazu na minutę w zależności od mocy silnika. Aby wyprodukować taką ilość gazu potrzebujemy mocy od 30 do 400W (dla porównania jazda w nocy na światłach tzw. długich to pobór mocy ok 250W).
Do produkcji wodoru instalacja zużywa od 0,5 do 1,5l wody na 12 godzin pracy w zależności od mocy instalacji oraz od temperatury otoczenia.
Ze względu na proces produkcji wodoru w reaktorze, konieczne jest stosowanie wody destylowanej, demineralizowanej lub deszczówki. NIE STOSUJEMY WODY Z KRANU LUB STUDNI.

Do zbiornika instalacji dolewamy wodę, lecz przed pierwszym uruchomieniem na litr wody wsypujemy trzy miarki wodorotlenku sody, z którego uzyskujemy elektrolit o działaniu zbliżonym do elektrolitu w akumulatorach który nie zamarza do -30 o C.

Na instalacje udzielamy 24 miesięcznej gwarancji.
Silnik nie zużywa się, a wpływ wodoru jest bardzo pozytywny nie tylko na mniejsze zużycie paliwa lecz również na stan silnika w którym są wypalane zalegające nagary w komorze spalania co w efekcie poprawia stan silnik.
 HHO-POWER
inż. Damian Michalak
ul. Ostrowska 16
62-811 Kościelna Wieś
+48 603 369 511
 d.michalak.hho.power@gmail.com
Close Menu